Artist Thumbnail
Els Amics de les Arts
Els Amics de les Arts is one of the best-known bands of what some have called the new wave of Catalan folk-pop. Their songs are short stories made with simple melodies, touches of electronic music, wordplay and much irony. From Wikipedia (

Songs

See All
1
thumbnail
Segurament t'estimo
2
thumbnail
Louisiana O Els Camps De Cotó
3
5
thumbnail
Ja No Ens Passa

Albums

thumbnail

20 anys d'Amics

2025
thumbnail

Un Estrany Poder

2017
thumbnail

Espècies Per Catalogar

2012
thumbnail

Les paraules que triem no dir

2024
thumbnail

10 Anys (En Directe Al Festival De Cap Roig / 2015)

2015
thumbnail

Bed & Breakfast

2009
thumbnail

Allà On Volia

2023
thumbnail

Només D'Entrar Hi Ha Sempre El Dinosaure

2014
thumbnail

El Senyal Que Esperaves

2020
thumbnail

Tenim Dret A Fer L'Animal (En Directe A La Razzmatazz / 2013)

2013

Singles & EPs

See All
thumbnail

Segurament t'estimo

Single2026
thumbnail

Louisiana o els camps de cotó

Single2025
thumbnail

El matrimoni Arnolfini

Single2025
thumbnail

Reykjavík

Single2025
thumbnail

Déjà vu

Single2025
thumbnail

Apunto Shakespeare

Single2025
thumbnail

Preferiria no fer-ho

Single2025
thumbnail

Ciència-ficció

Single2025
thumbnail

Les paraules que triem no dir

Single2025
thumbnail

Sort que sou aquí

Single2025

Videos

See All
thumbnail

No ho entens

Els Amics de les Arts & Lluís Gavaldà64K views
thumbnail

L'home que treballa fent de gos

Andrea Motis & Els Amics de les Arts47K views
thumbnail

Els Amics de les Arts - LES PARAULES QUE TRIEM NO DIR (Videoclip Oficial)

Els Amics de les Arts126K views

Live performances

See All
thumbnail

Els amics de les arts Girls just wanna have fun TheWeeklyMagTV La XarxaTv

Els Amics de les Arts17K views
thumbnail

Shape of you feat. by Els Amics de les Arts (Ed Sheeran) (subtitulada)

Els Amics de les Arts6.2K views

Playlists by Els Amics de les Arts

Fans might also like

thumbnail

Cesk Freixas

191 subscribers
thumbnail

Ginestà

1.81K subscribers
thumbnail

Lax'n'Busto

3.89K subscribers
thumbnail

Oques Grasses

248K monthly audience
thumbnail

Blaumut

58.5K monthly audience
thumbnail

Gertrudis

10K subscribers
thumbnail

Manel

63.2K monthly audience
thumbnail

Joan Dausà

108K monthly audience
thumbnail

Antònia Font

11.4K subscribers
thumbnail

Els Pets

10.7K subscribers